آیا امکان نصب سیستم عامل دلخواه محیاست؟

بله، امکان نصب هر نوع سیستم عامل از iso از سمت پشتیبانی ممکن است.

منابع پلنها اختصاصی است؟

منابع سخت افزاری گفته شده در هر پلن کاملا اختصاصی در اختیار کاربران قرار میگیرد.

آیا سرورهای مجازی دارای بک آپ گیری میباشد؟

خیر، وان سرور همانند اکثریت سایتهای میزبانی در سرورهای مجازی خود بک آپ گیری ندارد، اما بخش بک آپ گیری اسنپ شات محیاست. ارائه سرویسهای بک آپ گیری و همچنین ftp بک آپ گیری از سرور و محتویات آن، از سمت وان سرور مقدور است

آیا امکان دسترسی VNC یا کنسول مدیریتی میباشد؟

بله، مجازی ساز این سرورها از طریق وی سنتر کنترل شده اند و امکان دسترسی کاربر به کنسول گرافیکی و مدیریتی سرورهایشان از طریق پنل تحت وب و نرم افزار ویندوزی مقدور است.

امکان ارتقا و تنزل سرویس در آینده ممکن میباشد؟

ارتقا در هر زمان تاریخ سررسید با وجود منابع سخت افزاری مقدور است، تنزل سرویس نیز فقط در زمان تمدید سرویس میسر خواهد بود.

منظور از وارز بودن سرور چیست؟

دیتاسنتر این نوع سرورهای مجازی هلند حساسیت بالایی به ابیوز ها ندارند. منظور از ابیوز اخطار هایی که از سمت دیتاسنتر و خارج از دیتاسنتر به کاربری که آی پی در اختیار آن هست ارسال میشود که قوانین کپی رایت یا دیتاسنتر را نقض کرده باشد. از این رو این دیتاسنتر نسبت به دیگر دیتاسنترها حساسیت کمتری دارد که میتوان از گزینه های مثبت این نوع سرور مجازی هلند وان سرور اشاره کرد.

این نوع سرور مناسب کاربرهایی که در حوزه شبکه و تست نفوذ و امنیت آموزش یا فعالیت میکنند مناسب میباشد. همچنین در استفاده شبکه تورنت این نوع سرورها گزینه ی مناسبی میباشند.

آیا سرورهای مجازی انگلیس دارای بک آپ گیری میباشد؟

بله، این امکان قرار داده شده تا در صورت نیاز به عنوان افزونه اضافی این پکیج در سرور مجازیتون فعال بشه و از طریق پنل کاربری دسترسی به بک آپ گیری و ریستور بک آپتون خواهید داشت.

توجه داشته باشید که بک آپ گیری به این شکل میباشد که میتوانید در ماه 5 دفعه از مجازی خود بک آپ بگیرید و دسترسی ریستور بک آپ گرفته شده در ماه 5 دفعه. و تعداد نگهداری بک آپ در فضای بک آپ گیری 1 بک آپ میباشد.

برای فعال سازی این بخش در پنل کاربری خود با پشتیبانی در ارتباط باشید

ما در حال حاضر سرور دایرکت ادمین داریم، اما نیاز به پشتیبانی و پیکربندی خاصی داریم، شما انجام میدهید؟

بله حتما! در این خصوص باید به بخش پشتیبانی دپارتمان هاستینگ تیکت کنید و درخواستتان را کتبی ارسال کنید تا همکاران نوع نیازتان را بررسی و برآورد هزینه کنند.

منظور از ترافیک 1 به 1 چیست؟

ترافیک 1 به 1 به معنای انتقال دیتا یا حجم ترافیک در یک سرور مجازی یا اختصاصی است که به اندازه دقیقی با ترافیک دانلودی شما برابر است. به عبارت دیگر، مقدار دانلود و آپلود در این حالت برابر است و نسبت ترافیک دریافتی به ترافیک ارسالی 1 به 1 می‌باشد. در 90 درصد شرکت ها ترافیک به صورت 1 به 10 می باشد و استفاده 1 به 1 در آنها غیر مجاز است اما شما به راحتی میتوانید از این سرورها به صورت 1 به 1 استفاده کنید.

محاسبه ترافیک به چه صورتی است؟

در این پلن ها ترافیک آپلود کاملا رایگان بوده و ترافیک اعلام شده فقط برای دانلود است.

آیا امکان خرید ترافیک اضافه و آی پی اضافه وجود دارد؟

بله. شما در هنگام سفارش یا هر زمانی میتوانید ترافیک اضافه، آی پی اضافه، هارد اضافه و سی پیو اضافه تهیه کنید.

هزینه هر 100 گیگ ترافیک اضافه 50 هزار تومان

هزینه هر آی پی اضافه 90 هزار تومان

آیا پورت هر سرور 10 گیگ اختصاصی است؟

خیر. پورت 10 گیگ بین تمامی سرورهای مجازی شیر شده ولی محدودیت سرعتی برروی پلن ها اعمال نشده است.

آیا امکان نصب سیستم عامل میکروتیک وجود دارد؟

بله. شما میتوانید هنگام سفارش یا بعد از آن سیستم عامل های میکروتیک، لینوکس، ویندوز یا هر سیستم عامل که نیاز داشته باشید بر روی سرورها نصب کنید.

دلیل ارزان بودن سرویس های شما نسبت به هاستینگ های دیگر چیست؟

وان سرور با توجه به اینکه به صورت مستقیم و بدون واسطه سرورهای خود را در دیتاسنتر زیرساخت کولو کرده و همچنین رسالت همیشگی خود (کمک به رشد کسب و کار شما) این سرویس ها را با بهترین کیفیت و حداقل سود ممکن در نظر گرفته است.

آیا این سرویس ها مناسب هاستینگ، سرور بورس و سرور وبینار هستند؟

بله. استفاده از آخرین نسل هارد های SSD NVme و همچنین پورت 10 گیگ در کنار پینگ بسیار پایین و Anti DDos، این سرویس ها را برای تمامی نیاز ها و فعالیت ها مناسب کرده است.

منظور از ترافیک نامحدود منصفانه در این پلنهای هلند چیست؟

به دلیل وارز بودن سرورهای هلند ترافیک سرور اختصاصی محدود میباشد و برای مدیریت بهتر و راحتی کاربران از هزینه های مازاد این پلنها به صورت ترافیک نامحدود منصفانه ارائه میشود تا بدون مشکل محدودیت ترافیکی از سرورها استفاده کنید، اما روند این محدودیتها به شکل زیر در هر پلن میباشد:

پلن HKVM-1 : پورت این سرور 100Mbps و بدون محدودیت ترافیکی میباشد.

پلن HKVM-2 : پورت این سرور 1Gbps تا مصرف ترافیک 20 ترابایت ماهانه میباشد، پس از اتمام این ترافیک اضافه پیش از اتمام ماه پورت سرور به 100Mbps تغییر داده خواهد شد.(اگر نیاز به پورت 1گیگ بیشتر از مصرف این ترافیک در ماه هستید باید ترافیک مازاد خریداری کنید که هرترابایت اضافه 1 یورو محاسبه میشود)

پلن HKVM-3 : پورت این سرور 1Gbps تا مصرف ترافیک 25 ترابایت ماهانه میباشد، پس از اتمام این ترافیک اضافه پیش از اتمام ماه پورت سرور به 100Mbps تغییر داده خواهد شد.(اگر نیاز به پورت 1گیگ بیشتر از مصرف این ترافیک در ماه هستید باید ترافیک مازاد خریداری کنید که هرترابایت اضافه 1 یورو محاسبه میشود)

پلن HKVM-4 : پورت این سرور 1Gbps تا مصرف ترافیک 30 ترابایت ماهانه میباشد، پس از اتمام این ترافیک اضافه پیش از اتمام ماه پورت سرور به 100Mbps تغییر داده خواهد شد.(اگر نیاز به پورت 1گیگ بیشتر از مصرف این ترافیک در ماه هستید باید ترافیک مازاد خریداری کنید که هرترابایت اضافه 1 یورو محاسبه میشود)

پلن HKVM-5 : پورت این سرور 1Gbps تا مصرف ترافیک 35 ترابایت ماهانه میباشد، پس از اتمام این ترافیک اضافه پیش از اتمام ماه پورت سرور به 100Mbps تغییر داده خواهد شد.(اگر نیاز به پورت 1گیگ بیشتر از مصرف این ترافیک در ماه هستید باید ترافیک مازاد خریداری کنید که هرترابایت اضافه 1 یورو محاسبه میشود)

آیا امکان نصب سیستم عامل دلخواه در این سرور مجازی محیاست؟

بله؛ این سرورها کنترل پنل مدیریتی دارن که میتوانید برخی از توابع لینوکس را بدون نیاز به درخواست پشتیبانی نصب کنید.

منابع پلنهای سرور مجازی اختصاصی است؟

منابع سخت افزاری گفته شده در هر پلن کاملا اختصاصی در اختیار کاربران قرار میگیرد.

امکان ارتقا و تنزل سرویس در آینده ممکن میباشد؟

بله، فقط امکان ارتقای پلن در صورت موجود بودن در هر بازه زمانی ممکن است و محاسبه هزینه ارتقا بر اساس زمان مانده و تفاوت قیمت دو پلن میباشد . در این خصوص میتوانید از طریق تیکت درخواست ارتقاتون رو به پشتیبانی ارسال کنید.

در صورت اتمام ترافیک مصرفی ماهانه امکان تمدید ترافیک است؟

به دلیل دیتاسنتری بودن سرورها قابلیت ارتقای ترافیک نیست، تنها راه افزایش ترافیک ارتقای سرویس به پلن بالاتر میباشد. توجه داشته باشید که ترافیک سرور ها در بازه زمانی 30 روزه به صورت خودکار 0 میشود.

آیا امکان تغییر آی پی یا منابع رم و سیپیو است؟

به دلیل دیتاسنتری بودن سرورها امکان ارتقای بخشی منابع ممکن نیست! در صورت ارتقا میتوانید پلن سرورتون رو به پلن بالاتر ارتقا بدهید. امکان تغییر آی پی هم میسر نیست.

آیا امکان نصب سیستم عامل دلخواه محیاست؟

بله، دسترسی کامل به پنل مدیریت سرور از جمله (روشن خاموش، ریستارت، نصب سیستم عامل، vnc ، مانیتورینگ سرور و ...) دارید. امکان نصب هر نوع سیستم عامل از iso از سمت پشتیبانی ممکن است، برای نصب حتما با پشتیبان وان سرور در ارتباط باشید.

همچنین امکان تعیین iso و نصب سیستم عاملهای آماده از سمت خود شما بدون نیاز به پشتیبانی محیاست.

منابع پلنها اختصاصی است؟

منابع سخت افزاری گفته شده در هر پلن کاملا اختصاصی در اختیار کاربران قرار میگیرد، پورت سرور نیز بدون هیچ محدودیت ترافیکی و پهنای باند فعال میباشد.

آیا سرورهای مجازی دارای بک آپ گیری میباشد؟

خیر، وان سرور همانند اکثریت سایتهای میزبانی در سرورهای مجازی خود بک آپ گیری ندارد، اگر نیاز به سروری با قابلیت بک آپ گیری دارید سرورهای مجازی انگلیس و فرانسه دارای این قابلیت هستند.

امکان ارتقا و تنزل سرویس در آینده ممکن میباشد؟

بله، فقط امکان ارتقای پلن در صورت موجود بودن در هر بازه زمانی ممکن است و محاسبه هزینه ارتقا بر اساس زمان مانده و تفاوت قیمت دو پلن میباشد . تنزل سرویس هم فقط در  زمان سررسید ممکن هست که دراین خصوص میتوانید از طریق تیکت درخواستتون رو به پشتیبانی ارسال کنید.

آیا امکان دسترسی VNC یا کنسول مدیریتی میباشد؟

بله، مجازی ساز این سرورها از نوع KVM بوده و در مشخصات سرویس تمامی دسترسی ها از قبلی: 1- کنسول vnc سرور 2- تعیین بوت 3- تنظیم ایزو برای بوت 4- ریلود و نصب مجدد سیستم عامل 5- مانیتورینگ کامل 6- ریست خاموش و روشن و… مقدور است.

پس از ثبت سفارش چه موقع میتوانم از هاست استفاده کنم؟

ثبت سفارشات هاست در وان سرور آنی است. به محض پرداخت مشخصات برای شما ایمیل خواهد شد.

در حال حاضر سایت ما در میزبانی یک هاستینگ دیگر هست، امکان انتقال هست؟

بله! در صورتی که هاست شما با کنترل پنل cpanel بوده به صورت رایگان از سمت تیم وان سرور امکان انتقال وجود دارد. به این منظور از طریق پنل کاربری  بخش ارسال تیکت پشتیبانی اقدام به ارسال تیکت کنید تا همکاران بررسی و انتقال هاستتون رو انجام بدن.

هارد NVMe چه تاثیری در هاست دارد؟

این هارد بیش از ۲۰ برابر سریعتر از هاردهای Sata3 و درعمل بیش از ۵برابر سریعتر از هاردهای SSD میباشد.به همین دلیل که ارتباط هاستینگ با هارد کاملا مستقیم است این حجم تبادلات در هارد NVMe بسیار بالاتر رفته که باعث کاهش شدید تاخیر زمانی پاسخ ( Load Avg ) شده.

امکان ارتقا و تنزل هاست در آینده ممکن میباشد؟

ارتقا در هر زمان تاریخ سررسید با وجود منابع سخت افزاری مقدور است، تنزل سرویس نیز فقط در زمان تمدید سرویس میسر خواهد بود.

امکان راه اندازی SSL رایگان در دامین است؟

بله، این قابلیت در تمامی هاستهای وان سرور مقدور است. همچنین اگر نیاز به ssl اختصاصی داشتید هم از ( بخش فروش ssl سایت ) میتوانید سفارش ثبت کنید.

نحوه بک آپ گیری های خودکار هاست به چه شکل میباشد؟
بک آپ گیری ها به صورت خودکار از طریق JetBackup گرفته میشود که به دو شیوه هفتگی و هر روز میباشد.
بک آپ های روزانه: بک آپ فقط از دیتابیس های هاستتون گرفته شده و تا سه روز قبل نگهداری میشود.
بک آپ های هفتگی: بک آپ به صورت کامل فول بک آپ گرفته شده و تا دو هفته قبل موجود میباشد.
همچنین دسترسی به دانلود و ریستور بک آپ ها در سی پنل بخش jetbackup برای کاربران گرامی وان سرور محیا میباشد تا بدون اتلاف زمان اقدام به دانلود و ریستور کنند.

نحوه پرداخت به چه شکل میباشد؟

پرداخت با تمام روشهای درگاه پرداختی که وان سرور محیا کرده مقدور است، پرداخت به صورت ریالی در حالت عادی برای شما فعال میباشد، اما در صورت روشهای پرداخت همچون پی پال یا رمز ارز باید با بخش مالی در ارتباط باشید.

نحوه قیمت گذاری به چه شکل میباشد؟

قیمت گذاری کلیه سرورها بر اساس واحد یورو میباشد، برای هر دوره پرداختی هم با قیمت روز یورو محاسبه میشود.

آیا امکان نصب سیستم عامل دلخواه محیاست؟

بله، امکان نصب هر نوع سیستم عامل یا مجازی سازی که نوع سرور اختصاصی شما پشتیبانی کند مقدور میباشد.

آیا امکان دسترسی VNC یا کنسول مدیریتی میباشد؟

خیر. به دلیل تحریم های ایران که این دیتاسنتر هم تابع این قوانین میباشد و خدماتی به مشخصات ایرانی ارائه نمیکند، امکان ارائه پنل کاربری میسر نیست.

اما پشتیبانی وان سرور تغییرات و نصب هایی که نیاز هست برای شما انجام خواهد داد.

اگر هم نیاز ضروری به vnc و kvm دارید پیشنهاد ما نصب مجازی ساز بر روی سرورتان هست تا دسترسی کامل بر روی سرورتان داشته باشید.

امکان ارتقا و تنزل سرویس در آینده ممکن میباشد؟

خیر، این دیتاسنتر قابلیت کاستومایز را در زمان خرید مشخص کرده، و پس از ارائه سرور در خصوص ارتقا و تنرل هیچ خدماتی ارائه نمیدهد.

تنها راه برای کاستومایز پس از اتمام سررسید سرور جدیدی متناسب با نیازتان سفارش دهید.

سرورهای این دیتاسنتر بک آپ گیری خودکار دارند؟

کلیه سرورهای اختصاصی OVH قابلیت بک آپ گیری ندارند و این موضوع به عهده کاربر میباشد. در صورت مهم بودن این مسئله این سه مورد را جدی بگیرید:

1- سرور امکان فعال سازی 500 گیگ فضای بک آپ گیری برای سرورتان میباشد تا برای بک آپ گیری خودکار هاست یا فایل های مهم استفاده کنید.

2- هاردهای سرور دارای قابلیت raid میباشند. برای اطمینان 100% از اطلاعات هارد میتوانید از روش raid 11 پارتیشن بندی کنید.

3- از اسکریپتهای بک آپ گیری استفاده کنید و حدالمقدور در طی زمان دلخواه بک آپ کلی از اطلاعات مهمتان دانلود و نگهداری کنید.

امکان ارائه فاکتور رسمی هم هستید؟

بله! تمامی سرویسهای وان سرور دارای فاکتور رسمی هستند و در سرورهای اختصاصی هم این امر مستثنی نیست.

در نظر داشته باشید که فقط در شرایط پرداخت ریالی امکان ارائه فاکتور رسمی میسر میباشد.

آیا امکان دسترسی VNC یا کنسول مدیریتی میباشد؟

این قابلیت در پنل مدیریت سرور در وان سرور و دیتاسنتر محیا نیست، اما در صورت نیاز امکان ارائه پنل KVM از سمت دیتاسنتر میباشد.

در این خصوص باید با پشتیبانی در ارتباط باشید

امکان ارتقا و تنزل سرویس در آینده ممکن میباشد؟

امکان تغییر سرور فقط در زمان سررسید با سفارش جدید ممکن است.

امکان افزودن هارد در صورت خالی بودن اسلات در سرور میسر است.

ارتقای منابع هم بر اساس نوع نیازتان با تایید پشتیبانی دیتاسنتر صورت میگیرد.

سرورهای این دیتاسنتر قابلیت بک آپ گیری خودکار دارند؟

کلیه سرورهای اختصاصی این دیتاسنتر قابلیت بک آپ گیری ندارند و این موضوع به عهده کاربر میباشد. در صورت مهم بودن این مسئله این دو مورد را جدی بگیرید:

1- با راه اندازی یک فضای بک آپ به صورت جداگانه در لوکیشن یا سروری دیگر، از اطلاعات مهمتان حفاظت کنید (در صورت نیاز میتوانید از پلن های سرورهای مجازی استفاده کنید).

2- از اسکریپتهای بک آپ گیری استفاده کنید و حدالمقدور در طی زمان دلخواه بک آپ کلی از اطلاعات مهمتان دانلود و نگهداری کنید.

سرورهای دیتاسنتر هتزنر بک آپ گیری خودکار دارند؟

کلیه سرورهای اختصاصی هتزنر قابلیت بک آپ گیری ندارند و این موضوع به عهده کاربر میباشد. در صورت مهم بودن این مسئله این سه مورد را جدی بگیرید:

1- سرور امکان فعال سازی 100 گیگ فضای بک آپ گیری برای سرورتان میباشد تا برای بک آپ گیری خودکار هاست یا فایل های مهم استفاده کنید.

2- هاردهای سرور دارای قابلیت raid میباشند. برای اطمینان 100% از اطلاعات هارد میتوانید از روش raid 11 پارتیشن بندی کنید.

3- از اسکریپتهای بک آپ گیری استفاده کنید و حدالمقدور در طی زمان دلخواه بک آپ کلی از اطلاعات مهمتان دانلود و نگهداری کنید.


دلیل دریافت هزینه ستاپ برای چیست و به صورت ماهانست؟

سرورهایی که پس از سفارش جهت نصب و راه اندازی سرور شما با سخت افزار صفر (آکبند) استفاده میکنند، یک هزینه ستاپ اولیه بابت موارد ذکر شده دریافت میکنند. این هزینه فقط برای ماه اول میباشد و در تمدیدهای بعدی فقط هزینه تمدید ماهانه پرداخت میشود.

آیا امکان دسترسی VNC یا کنسول مدیریتی در دیتاسنتر هلند میباشد؟

خیر، امکان ارائه کنسول مدیریتی در پنل کاربری وان سرور برای این سرورها به دلیل نبود چنین امکاناتی از سمت دیتاسنتر محیا نیست!همچنین امکان ارائه kvm را هم ندارند اما با توجه به این محدودیت ها امکان نصب سیستم عامل از سمت دیتاسنتر امکانپذیر میباشد.

پیشنهاد ما به شما نصب مجازی ساز میباشد تا کنترل کاملتر و بهتری در منابع و سیستم عاملتان داشته باشید.

امکان ارتقا و تنزل سرویس در آینده ممکن میباشد؟

بر اساس نوع پلن کاملا متفاوت میباشد. پیش نیازی در این خصوص در سرورهای ارائه شده ذکر نشده. حتما در خصوص سرورتان باید با دیتاسنتر مذاکره شود. (برای این مورد بر اساس نیازتان با پشتیبانی دپارتمان سرور اختصاصی در ارتباط باشید)

منظور از وارز (warez) بودن به چه معناست؟

وارز (warez) در اصطلاح به دیتاسنتری که از قوانین کپی رایت پیروی نکند گفته می‌شود. این موضوع از قوانین کپی رایت، کرک برنامه ها، پورت اسکن شبکه و مسائل اینچنینی گفته میشود. دیتاسنتر نووگارا در اکثریت این قوانین واکنشی نشان نمیدهد اما شاهد ارسال ابیوز در برخی از پیگیری های مهم هم بودیم. پیشنهاد ما استفاده از سرورهای warez برای تست نفوذ و امنیت پیشنهاد میشود و در موضوعات فراتر از آن تضمینی در ارسال ابیوز نخواهیم داد.

در خصوص پورت اسکن شبکه پیشنهاد میشود تا جایگزین MASSCAN از ابزار هایی همچون NMAP یا ZMAP استفاده شود.

فرق این سرورها ی ترید با سرورهای مجازی چیست؟

از نظر منابع و سرور بر اساس نیاز شما در ترید دسته بندی شده اند که هیچتفاوتی با سرورهای مجازی دیگر ندارند. تنها تفاوت مهم برای راحتی کاربران کانفیگ شدهمیباشد تا به راحتی پس از دریافت سرور قابل استفاده باشد.

امکان تغییر سیستم عامل میباشد؟

بستگی به نوع سرور انتخابی شما دارد، اگر این قابلیتدر پنل مدیریتی سرور محیا بود امکان نصب مجدد یا تغییر سیستم عامل وجود دارد

آی پی اختصاص داده شده فقط برای ماست و تغییری نمیکند؟

هر سرور آی پی منحصربفرد خودش را دارد و آن سرور تا زمانی که شما تمدیدسرویستان را انجام بدید در اختیار شما قرار خواهد گرفت.

چگونه به ویندوز سرور ریموت بزنم؟

از طریق آموزش لینک زیر میتوانید به ویندوز سرور خود متصل بشید:

نحوه اتصال به ریموت دسکتاپ

منظور شما از نوع پروتکل های ارتباطی در روش آی پی ثابت چیست؟

اتصال به شیوه V-P-NServer با پروتکلهای مختلفی انجام میشه تا آی پی اینترنت شما به آی پیسرور تغییر داده بشه و از شبکه سرور تغذیه بشه، منظور از پروتکل ارتباطی نوعکانفیگ و سرویس اتصالی بین کلاینت و سرور میباشد که بر اساس نوع اینترنت، منطقهجغرافیایی و محدودیت زیرساختی و isp سرعت و پایداری متفاوتی دارد.

با خرید این سرورهای ترید با چه صرافی هایی میتوانم کار کنم؟

هیچ محدودیتی در نوع استفاده از سمت وان سرور نیست، با توجه به شرایط و سیاستهایصرافی و سایتهای تحریم شده نوع کشور و سرورتان را انتخاب کنید.

اگر نیاز به یک کانفیگ شخصی سازی از سرور ترید داشته باشم، امکان ارائه از سمت شما هست؟

لطفا در این خصوص شرح نیازتون رو از طریق تیکت پشتیبانی دپارتمان سرور مجازیارسال کنید تا همکاران پشتیبانی پس از بررسی پاسختان را با تمام جزئیات ارسالکنند.

ثبت دامنه به صورت ماهانه هم هست؟

خیر، کلیه رجیستریهای جهانی، ثبت و تمدید دامنه را در کمترین حالت یک ساله ثبت میکنند.

امکان انتقال دامنه از سایتی دیگر به سایت شما امکان پذیر است؟

بله، هر دامنه ای که در حالت قفل نباشد امکان انتقال به رجیستری ما ممکن است.

شناسه نیک برای چیست؟

برای ثبت دامنه با پسوند IR طبق قوانین سایت جمهوری اسلامی، دارنده دامنه بایستی در سایت nic.ir عضو باشد و سپس با شناسه نیک آن حساب میتواند دامنه مورد نظر را در پنل نیک خود ثبت کند. برای ثبت دامنه ir این مورد اجباریست.

دسترسی به تغییرات دامنه مانند نیم سرور و DNS را داریم؟

بله، تمامی دسترسی به دامنه برای شما از پنل کاربری وان سرور فعال است. همچنین برای پسوند های ملی مانند .ir میتوانید از پنل کاربری ایرنیک خود در سایت nic.ir نیم سرورهای دامنه را مدیریت کنید.

امکان حذف یا تغییر دامنه وجود دارد؟

خیر، در صورت نیاز به تغییر دامنه فقط امکان سفارش جدید دامنه مقدور است.

برای راه اندازی یک سایت فقط به دامنه نیازمندیم؟

خیر، دامنه مرحله اول راه اندازی یک سایت میباشد تا نشانی آدرس خود را در سطح اینترنت داشته باشید. در مرحله بعد نیازمند یک فضای ابری برای ذخیره اطلاعات سایتتان هستید که به عنوان هاست معرفی میشود. میتوانید در حین سفارش دامنه، هاست خودتان برای دامنه مورد نظرتان انتخاب کنید.

صفحه مربوط به معرفی هاست

گواهی SSL چیست ؟

اگر وب سایت شما اطلاعات مالی کاربران همانند شماره عابر بانک و غیره را دریافت می کند شما می بایست الزاما از گواهی SSL استفاده کنید. اگر در وب سایت خود اطلاعات ورود به وب سایت مثل رمز عبور دریافت می کنید و یا اینکه از کاربران وب سایت خود هنگام ثبت اطلاعات شخصی همانند آدرس، شماره تلفن و اطلاعات مالی را سوال می کنید، نیاز به خرید SSL دارید.

SSL مخفف عبارت Socket Secure Layer يک تکنولوژي استاندارد و به ثبت رسيده براي تأمين ارتباطي امن بين يک وب سرور و يک مرورگر اينترنت می باشد. اين ارتباط امن از تمامي اطلاعاتي که ما بين وب سرور و مرورگر اينترنت (کاربر) انتقال می يابد، محافظت مي کند تا اين داده ها به صورت محرمانه و دست نخورده باقي بماند. گواهینامه SSL يک استاندارد فنی است و توسط میليونها وب سايت در سراسر جهان براي برقراري امنيت انتقال اطلاعات استفاده مي شود. براي اينکه يک وب سايت بتواند ارتباطي امن داشته باشد نياز به خرید يک گواهينامه SSL دارد . شما معمولا سایت هایی را که دارای گواهی SSL هستند را می توانید از طریق وجود https به جای http در ابتدای آدرس آنها تشخیص دهید.

آیا من برای وب سایت خودم نیاز به خرید گواهی SSL دارم؟

اگر وب سایت شما اطلاعات مالی کاربران همانند شماره عابر بانک و غیره را دریافت می کند شما می بایست الزاما از SSL استفاده کنید. اگر در وب سایت خود اطلاعات ورود به وب سایت مثل رمز عبور دریافت می کنید و یا اینکه از کاربران وب سایت خود هنگام ثبت اطلاعات شخصی همانند آدرس، شماره تلفن و اطلاعات مالی را سوال می کنید، نیاز به خرید SSL دارید.

آیا برای گواهی SSL حتما نیاز به دامنه وجود دارد؟

بله از آنجاییکه گواهی های SSL بر اساس دامنه ی میزبانی شده در وب سرورها اعتبار سنجی می شوند، برای تهیه گواهی SSL حتما می بایست از یک دامنه ی معتبر استفاده نمایید و به همین دلیل امکان استفاده از IP برای تهیه گواهی SSL وجود ندارد.

میتوانید از لینک زیر دامنه مورئ نظرتان را خریداری کنید:

https://one3erver.com/domains

آیا می توانم جهت ساب دامین های سرویس میزبانی خود SSL تهیه کنم؟

در صورت خرید SSL تنها از نوع wildcard قادر خواهید بود علاوه بر دامنه ، جهت ساب دامین های سرویس میزبانی خود نیز از این گواهی SSL استفاده نمایید و تمامی اطلاعات صفحات وب سایت شما *.yourdomain.com به صورت encrypt شده با کاربران تبادل اطلاعات انجام دهند

SSL نوار سبز چیست ؟

گواهینامه EV که گواهینامه نوار سبز نیز نام برده میشود، معتبر ترین نوع گواهی نامه SSL بوده که علاوه برامن نمودن ارتباط سایت و بازدیدکنندگان، از phishing اطلاعات محرمانه کاربران و ریدایرکت شدن به صفحات جعلی جلوگیری می کند. با داشتن این گواهی نامه در کنار آدرس سایت، نام شرکت مالک سایت نیزنمایش داده می شود و نوار آدرس نیز به نشانه تایید مشخصات سایت و مالک آن به رنگ سبز درمی آید و بدین صورت از هرگونه دزدیده شدن اطلاعات کاربران جلوگیری میشود.

نحوه نصب گواهی چگونه است؟

در صورتی که بر روی هاست های وان سرور میزبانی می شوید پس از خرید اس اس ال تیم فنی وان سرور این گواهی را بر روی هاست یا سرور شما نصب خواهند کرد و تمامی تغییرات دیگر را برای اجرایی شدن بدون مشکل سایتتان انجام خواهند داد. در غیر این صورت باید کد CSR را از سمت هاست فعلیتان برای ما ارسال نمایید.

فرق این کانفیگ شما با هاست چیست؟

تمامی ارائه دهندگان هاست ابتدا نیاز دارند تا سرور خود را برای استفاده هاستینگ اشتراکی پیکربندی کنند. و شما با استفاده از هاست عملا سایتتان با هاستهای دیگر در یک سرور با یک آی پی مشترک هست که میتواند مشکلات متعددی بر اساس نیاز شما داشته باشد.

اما با استفاده این خدمات شما تماما منابع اختصاصی با کانفیگ اختصاصی مختص به سایتتان دارید و این در بازدهی بالاتر، امنیت و حتی رتبه های گوگل و سئو تاثیر بسزایی دارد.


برای استفاده این کانفیگ حتما نیاز به سرور داریم؟

این کانفیگ بر روی سرور (مجازی رم بالای 4گیگ یا اختصاصی) انجام میشه. انتخاب نوع سرور کاملا اختیاری هست، اگر نیاز به مشاوره ای داشتید میتوانید از صفحه تماس با ما با مشاوران فروش در ارتباط باشید.
برای انجام کانفیگ هم انتخاب سرور کاملا انتخابی هست، میتوانید سرور را از وان سرور (در اینجا سرورها را مشاهده کنید) یا از میزبان دیگری انتخاب کنید.

ما در حال حاضر سرور whm داریم، اما نیاز به پشتیبانی و پیکربندی خاصی داریم، شما انجام میدهید؟

بله حتما! در این خصوص باید به بخش پشتیبانی دپارتمان هاستینگ تیکت کنید و درخواستتان را کتبی ارسال کنید تا همکاران نوع نیازتان را بررسی و برآورد هزینه کنند.

زمان کانفیگ تقریبا چه مقدار هست؟

نوع کانفیگ بستگی به درخواست شما متفاوت هست، اما تغریبا بین5 الی 24 ساعت پیکربندی کامل خواهد شد.

ممکن است سایت را دیرتر آپلود و تست ها را انجام دهیم، زمان پشتیبانی کانفیگ چه مقدار میباشد؟

ما 15 روز پشتیبانی نرم افزاری کانفیگ داریم، طی این مدت میتوانید راه اندازی و تستهایتان را کامل انجام دهید و در صورت وجود تغییرات در پیکربندی از پشتیبانی کمک بگیرید. پشتیبانی بعد از 15 روز هم به صورت پشتیبانی سرور همچنان رایگان خواهد بود و پشتیبانی های نرم افزاری و آپدیت هم بر اساس میزان درخواست و زمان هزینه متفاوتی خواهد داشت.

آیا پشتیبانی و مدیریت سرورهای هاستینگ ما را بر عهده میگیرید که خیالمان در خصوص سرور whm و سایتها راحت باشد؟

این موضوع نیاز به تنظیم قرارداد میباشد و باید در صورت نیاز درخواستتان و نیازهایتان  را به صورت کتبی برای ما ارسال کنید تا پس از بررسی همکاران در خصوص شرایط با شما در ارتباط باشیم.


چرا هزینه ماه اول لایسنسها گرانتر از ماه های تمدید میباشد؟

اگر دقت کرده باشید لایسنسها به صورت سیستمی میباشد و تمامی آپدیتها بدون هیچ مشکلی از سرور اصلی پلاگین دانلود میشوند، هزینه اولی در خصوص راه اندازی اول این لایسنس میباشد و هیچ ارتباطی با هزینه کانفیگ ندارد.

خرید کدام لایسنس ها یا افزونه ها برای کانفیگ دایرکت ادمین ضروریست؟

هیچ لزومتی در خرید لایسنس وجود ندارد. فقط حتما لایسنس دایرکت ادمین برای نصب دایرکت ادمین نیاز میباشد، در صورتی که این لایسنس را ندارید در حین ثبت سفارش انتخاب این لایسنس ضروریست.

خرید کدام لایسنس ها یا افزونه ها برای کانفیگ سی پنل ضروریست؟

هیچ لزومتی در خرید لایسنس وجود ندارد. فقط حتما لایسنس سی پنل برای نصب دایرکت ادمین نیاز میباشد، در صورتی که این لایسنس را ندارید در حین ثبت سفارش انتخاب این لایسنس ضروریست.

موضوعاتی که متخصصان وان سرور به آن میپردازن چیست؟

پیکربندی زیرساختی مناسب برای سایت یا برنامه تان - عیب یابی هاستینگ و سرور -  رفع مشکلات امنیتی سایت - عیب یابی مشکلات سایت - پیکربندی مشکلات اتک، دیداس و حملات مربوطه و مشکلاتی که تیم تخصصی وان سرور راهکاری برای حل آن داشته باشند.

نحوه محاسبه هزینه به چه شکل میباشد؟

شما پس از ارسال درخواستتان، توسط همکاران بررسی و بر اساس تخصص و زمانی که نیاز دارد هزینه برآورد میشود.

بررسی و حل حدودا چقدر زمان میبرد؟

این زمان دقیقا بر اساس درخواست شما متفاوت میباشد، اما پیگیری همکاران پس از ثبت درخواستتان بین  1  الی  5  ساعت اول بازبینی و به شما اطلاع رسانی خواهد شد.

چرا تماس مشاوره تخصصی در ساعات 10 الی 14 روزهای شنبه تا چهار شنبه میباشد؟

نیاز شما یک راهنمایی کامل و مفید میباشد، که راهکارهای درست و مناسبی متناسب با نیازتون باشد. پس متخصصین خبره در این ساعت ها زمان مشاوره به شما عزیزان را دارند تا شما را بهتر راهنمایی کنند.

آیا امکان ارائه خدمات پشتیبانی مدیریت شده ماهانه برای سایت دارید؟

لطفا در این خصوص نیازتان را به صورت درخواست ارسال کنید تا بررسی و در صورت امکان شرایط به شما اطلاع داده خواهد شد.

آیا تضمینی در خصوص حل مشکلات میدهید؟

ما پس از بررسی درخواست شما در صورتی که دلیل واضح باشد هزینه و زمان را خدمتتان اطلاع میدیم، اما در صورتی که دلیل واضح نباشد نیاز به بررسی هست و بر اساس زمانی که در خصوص رفع مشکل صرف میشه هزینه محاسبه میشه.
که در این شرایط قوانینی هست:
1- اگر راه حل پیدا شد و مشکل حل شد: هزینه زمان + تخصص مورد نیاز دریافت خواهد شد.
2- اگر روشی پیدا نشد و مشکل شما حل نشد: این خدمات هیچ هزینه ای نخواهد داشت.
3- اگر راه حل پیدا شد و نیاز نبود که ما انجامش بدیم:  فقط هزینه زمان + تخصص برای بررسی و پیدا کردن راه حل کسر خواهد شد.