خرید SSL

خرید SSL

با خرید SSL ارزان سایتتان را ایمن و برای گوگل قابل اعتماد کنید.SSL خواندن اطلاعاتی که بین کاربران و وب سایت ها یا بین دو سیستم منتقل می شود را غیرممکن می کند. از الگوریتم‌های رمزگذاری برای به هم زدن داده‌ها در حین انتقال استفاده می‌کند، که از خواندن آن‌ها هنگام ارسال از طریق اتصال توسط هک.رها جلوگیری می‌کند.


پروتکل HTTPS چیست و چه فرقی با HTTP دارد؟


HTTPS پروتکلی است که در بستر آن امکان رمزنگاری (encrypt) اطلاعات فراهم می شود، به لحاظ تخصصی در HTTP پورت 80 مورد استفاده قرار می گیرد، در حالی که در HTTPS این پورت 443 است؛
از طرفی همانطور که گفتیم در HTTP داده ها به صورت متن ساده یا plain text هستند اما در HTTPS رمزنگاری داده ها به وسیله SSL انجام می شود.
پروتکل امنیتی (SSL) یکی از پروتکل‌های استاندارد جهت انتقال داده‌ها بین سرویس دهنده (Server) و سرویس گیرنده (Client) به صورت رمزنگاری شده است.

پروتکل امن SSL چیست؟

SSL یک پروتکل استاندارد و رایج امنیتی برپایه رمزگذاری است که در آن داده‌های رد و بدل شده بین سرویس دهنده (Server) و سرویس گیرنده (Client) توسط کلیدهای خاصی خصوصی و عمومی رمزنگاری (Encrypt) شده و در سمت دیگر رمزگشایی (Decrypt) می‌شود. امنیت در این پروتکل دو طرفه است؛ یعنی در هر دو طرف، فرایند رمزنگاری و رمزگشایی انجام می‌گیرد.
بسیاری از سرویس دهندگانی که اطلاعات و داده‌های حساس مانند اطلاعات کارت‌های بانکی (مثلاً در شبکه بانکی کشور)، کارت‌های شناسایی، رمزهای عبور مهم و … را بین خود و سرویس گیرنده رد و بدل می‌کنند، از پروتکل‌های امنیتی مانند SSL استفاده می‌کنند. خرید SSL
وبسایت‌هایی که از با خرید SSL داده‌های سایت خود را رمزگذاری می‌کنند، معمولاً از طریق پروتکل HTTPS (به جای حالت عادی و غیر امن آن یعنی HTTP) با سرویس گیرنده‌ها ارتباط برقرار می‌کنند. در مرورگرها، اینگونه وبسایت‌ها معمولاً با علامت قفل سبز (به معنای ارتباط امن سالم) نشان داده می‌شوند.

پلن های SSL

مشخصات Positive SSL PositiveSSL Wildcard EV SSL PremiumSSL Wildcard PositiveSSL Multi-Domain EV Multi-Domain SSL
تعداد دامنه 1 domain 1domain and all subdomains 1 domain 1domain and all subdomains 3 domain (up to 100) 3 domain (up to 100)
نوع اعتبارسنجی Domain Validation Domain Validation Extended Validation Organization Validation Domain Validation Extended Validation
آدرس بار Basic HTTPS Basic HTTPS Company name in browser Company name in SSL Basic HTTPS Company name in browser
شرکت صادر کننده Comodo SSL Comodo SSL Comodo SSL Comodo SSL Comodo SSL Comodo SSL
نوع ضمانت Low assurance Low assurance Very high assurance high assurance Low assurance Very high assurance
نصب رایگان
سالیانه/تومان 724,500 5,008,020 2,028,600 4,802,400 12,751,200 10,929,600
  سفارش سفارش سفارش سفارش سفارش سفارش

پلــن مورد نظرتـــان را نیــافتید؟!

همین حالا پلن انتخابی یا کانفیگ اختصاصیتان را درخواست کنید

افزایش رتبه سئو

با خرید گواهی SSL شاهد پیشرفت سئوی سایتتان باشید.گواهی SSL، باعث می‌شه که کاربر به وبسایت شما اعتماد بیشتری کند و در طول زمان، این موضوع افزایش ترافیک سایت را به همراه دارد.

اعتماد سازی کاربر

با خرید SSL سایتتان را برای بازدیدکنندگان و کاربران امن کنید. در نتیجه باعث اعتماد سازی کاربران در برابر تبادل اطلاعاتشان با سایتتان باشید.

نصب رایگان

نصب به صورت رایگان در هاست شما توسط بخش پشتیبانی وان سرور صورت میگیرد.

تمدید آسان

بدون هیچ مشکلی گواهینامه ssl سایتتان را تمدید کنید. بدون نیاز به Renew در دوره 90 روزه! الریخ انقضای ssl شما 360 روزه میباشد.

جلوگیری از Sniff

با خرید SSL، امنیت مشخصات کاربرانتان در برابر شنود، شبکه ای امن نگه دارید.

ساب دامنه نامحدود

با خرید برخی پلن های SSL ، دامنه و تمام ساب دامنه هایتان را ssl کنید.

سوالات متداول

برخی از سوالاتی که ممکن است در ابتدا داشته باشید

اگر وب سایت شما اطلاعات مالی کاربران همانند شماره عابر بانک و غیره را دریافت می کند شما می بایست الزاما از گواهی SSL استفاده کنید. اگر در وب سایت خود اطلاعات ورود به وب سایت مثل رمز عبور دریافت می کنید و یا اینکه از کاربران وب سایت خود هنگام ثبت اطلاعات شخصی همانند آدرس، شماره تلفن و اطلاعات مالی را سوال می کنید، نیاز به خرید SSL دارید.

SSL مخفف عبارت Socket Secure Layer يک تکنولوژي استاندارد و به ثبت رسيده براي تأمين ارتباطي امن بين يک وب سرور و يک مرورگر اينترنت می باشد. اين ارتباط امن از تمامي اطلاعاتي که ما بين وب سرور و مرورگر اينترنت (کاربر) انتقال می يابد، محافظت مي کند تا اين داده ها به صورت محرمانه و دست نخورده باقي بماند. گواهینامه SSL يک استاندارد فنی است و توسط میليونها وب سايت در سراسر جهان براي برقراري امنيت انتقال اطلاعات استفاده مي شود. براي اينکه يک وب سايت بتواند ارتباطي امن داشته باشد نياز به خرید يک گواهينامه SSL دارد . شما معمولا سایت هایی را که دارای گواهی SSL هستند را می توانید از طریق وجود https به جای http در ابتدای آدرس آنها تشخیص دهید.

اگر وب سایت شما اطلاعات مالی کاربران همانند شماره عابر بانک و غیره را دریافت می کند شما می بایست الزاما از SSL استفاده کنید. اگر در وب سایت خود اطلاعات ورود به وب سایت مثل رمز عبور دریافت می کنید و یا اینکه از کاربران وب سایت خود هنگام ثبت اطلاعات شخصی همانند آدرس، شماره تلفن و اطلاعات مالی را سوال می کنید، نیاز به خرید SSL دارید.

بله از آنجاییکه گواهی های SSL بر اساس دامنه ی میزبانی شده در وب سرورها اعتبار سنجی می شوند، برای تهیه گواهی SSL حتما می بایست از یک دامنه ی معتبر استفاده نمایید و به همین دلیل امکان استفاده از IP برای تهیه گواهی SSL وجود ندارد.

میتوانید از لینک زیر دامنه مورئ نظرتان را خریداری کنید:

https://one3erver.com/domains

در صورت خرید SSL تنها از نوع wildcard قادر خواهید بود علاوه بر دامنه ، جهت ساب دامین های سرویس میزبانی خود نیز از این گواهی SSL استفاده نمایید و تمامی اطلاعات صفحات وب سایت شما *.yourdomain.com به صورت encrypt شده با کاربران تبادل اطلاعات انجام دهند

گواهینامه EV که گواهینامه نوار سبز نیز نام برده میشود، معتبر ترین نوع گواهی نامه SSL بوده که علاوه برامن نمودن ارتباط سایت و بازدیدکنندگان، از phishing اطلاعات محرمانه کاربران و ریدایرکت شدن به صفحات جعلی جلوگیری می کند. با داشتن این گواهی نامه در کنار آدرس سایت، نام شرکت مالک سایت نیزنمایش داده می شود و نوار آدرس نیز به نشانه تایید مشخصات سایت و مالک آن به رنگ سبز درمی آید و بدین صورت از هرگونه دزدیده شدن اطلاعات کاربران جلوگیری میشود.

در صورتی که بر روی هاست های وان سرور میزبانی می شوید پس از خرید اس اس ال تیم فنی وان سرور این گواهی را بر روی هاست یا سرور شما نصب خواهند کرد و تمامی تغییرات دیگر را برای اجرایی شدن بدون مشکل سایتتان انجام خواهند داد. در غیر این صورت باید کد CSR را از سمت هاست فعلیتان برای ما ارسال نمایید.

اگر جواب سوالتان را نیافتید، میتوانید از لینک زیر در بخش تماس با ما از طریق پلهای ارتباطی با ما در ارتباط باشید.

صفحه تماس بـــا مـــا

نظرات مشتریان

برخی از نظرات مشتریان وان سرور

جزیره آموزشی

برخی از پستهای آموزشی پیشنهادی
آموزش نصب کلوکسو مستر Kloxo-MR در centOS 6

آموزش نصب کلوکسو مستر Kloxo-MR در centOS 6

آموزش نصب کلوکسو مستر Kloxo-MR در centOS 6کلوکسو چیست؟!لوکسو یا LXAdmin تنها کنترل پنلی است که امکان استفاده از سرویس های lighttpd و DJBDNS را تنها با 8 مگابایت رم فراهم می کند که خود این کنترول پنل به تنهایی از 1 مگابایت رم سرور استفاده می کند .این کنترل پنل نیز مانند کنترل پنل های دیگر امکاناتی نظیر سرویس Mail ، اسپم فیلترینگ ، سرویس PHP ، CGI ، FTP ، MySql ، Perl ، Suexec و.... ارائه می دهداز امکاناتی که این کنترل پنل را نسبت به کنترل پنل های دیگر متمایز کرده است فایروال lxguard می باشد که باعث می شود شما از هرگونه حملات مخربی نظیر DOS و DDOS مصون بمانید.همچنین این کنترل پنل دارای سرعت فوق العاده بالایی می باشد و در پایه ریزی آن از ajax استفاده شده است . در ضمن این کنترل پنل رایگان می باشد و نیازی به خرید لایسنس ندارد . ( در ایران به دلیل محبوب بودن سی پنل کلوکسو زیاد استفاده نمیشود )این پنل به علت وجود برخی باگ ها مورد محبوبیت همگان واقع نمیشود، اما در ورژنهای جدید این برنامه خیلی از معایب ان برداشته شده ولی با درنظر گرفتن ایمنی بخش های امنیتی سرور و پنل و پورتها بهترین کارایی از این پنل را خواهیم داشت.توضیحاتی از شرکت سازنده در مورد پنل کلوکسو مستر ( kloxo MR ) :Supported OS’s : Redhat/CentOS 5 and 6 (32bit and 64bit) or their variantsBilling: AWBS, WHMCS, HostBill, TheHostingTool and AccountLab PlusWeb server: Nginx, Nginx-***** and Lighttpd-*****; beside Httpd and Lighttpd (in progress: Varnish, Hiawata, ATS and Httpd 2.4)Php: Dual-php with php 5.3/5.4 as primary and php 5.2 as secondary (in progress: multiple-php)PHP-type for Apache: php-fpm_worker/_event and fcgid_worker/_event; beside mod_php/_ruid2/_itk and suphp/_worker/_eventMail server: qmail-toaster instead special qmail (in progress: change from courier-imap to dovecot as imap/pop3)Database: MySQL or MariaDBWebmail: Afterlogic Webmail Lite, T-Dah and Squirrelmail; beside Roundcube and HordeFTP server: Pure-ftpdDNS Server: Bind, Djbdns and Powerdns (in progress)Addons: ClamAV, Spamassassin/Bogofilter/Spamdyke and RKHunterFixed many bugs of Kloxo Official (including security issues)And many more!در صورت نیاز به سرور با پنل کلوکسو به صورت رایگان کانفیگ مربوطه در اختیار شما قرار خواهد گرفت.و حال نصب کلوکسو:ابتدا وارد ssh سنت شوید و yum را آپدیت کنید:/ cdyum update -yپکیج های مورد نیاز را نصب می کنیمyum install yum-utils yum-priorities vim-minimal subversion curl zip unzip -yyum install telnet –ySelinux را غیر فعال می نمائیمsetenforce 0echo ‘SELINUX=disabled’ > /etc/selinux/configشروع به نصب می کنیمcd /etc/yum.repos.drepo مورد نیاز را دانلود می کنیمwget https://github.com/mustafaramadhan/kloxo/raw/release/kloxo-mr.repo –no-check-certificate/ cdyum install kloxomrsh /usr/local/lxlabs/kloxo/install/setup.shسوال پرسیده می شود که در حالت master نصب گردد یا slave که باید master را انتخاب کنیدپس از نصب ریبوت می کنیم و از آدرس زیر وارد پنل می شویم:http://yourip:7778User: adminPass: adminhttps://yourip:7777User: adminPass: adminامیدوارم این آموزش وان سرور مفید واقع شده باشد.

دوشنبه, 25 اسفند 1393

ادامه مطلب
باورهای نادرست در سئو

باورهای نادرست در سئو

باورهای نادرست در سئوثبت سایت در موتورهای جستجوثبت سایت در موتورهای جستجو و یا Search Engine Submission یکی از متدهای قدیمی در سئو بشمار می‌رود که باید سایت در موتورهای جستجو ثبت گردد تا سایت شما را ایندکس کند. امروزه موتورهای جستجو از این متد استفاده نمی‌کنند و از طریق بک لینک‌های موجود بر روی سایت‌های دیگر ، سایت شما را شناسایی کرده و یا با توجه به محتوای خاص شما ، سایت شما را بررسی می‌کنند.البته همچنان موتور جستجوی بینگ قابلیت ثبت سایت را داراست اما به هیچ وجه به آن توجه نمی‌کند و مانند گوگل ، با استفاده از راه‌کاری‌های دیگر سایت شما را شناسایی و ایندکس می‌نماید.البته شایان ذکر است که امروزه اکثر افراد ، ثبت سایت در گوگل وب مستر را همان ثبت سایت در گوگل می‌نامند که کاملاً یک واژه نا به جا می‌باشد.ثبت و تنظیم سایت در گوگل وب مستر ، یا همان Search Console یکی از قابلیت‌هایی است که گوگل به صورت رایگان در اختیار شما قرار می‌دهد تا وضعیت کراول شدن سایت ، خطاها و ... را مشاهده کنید و در صورت لزوم به رفع آنها بپردازید و صرفاً به این معنا نیست که اگر سایت شما در گوگل وب مستر ثبت نشود ، سایت شما در نتایج جستجو نمایش داده نمی‌شود.استفاده بیش از حد از کلید واژه‌هاKeyword Surfing یا به فارسی کلمه کلیدی گشت و گذار ، به کلمات کلیدی گفته می‌شود که تا حدی به مطلب ارائه شده در سایت مرتبط است اما به طور مستقیم با مطلب در ارتباط نیست.به طور مثال یک سایت دانلود نرم‌افزار از کلمه کلیدی دانلود ویندوز 11 نسخه نهایی ، دانلود کرک ویندوز 11 ، دانلود نسخه جدید ویندوز 11 را در بخش کلمات کلیدی جای می‌دهد اما در واقع اشاره به مطلب آن مرتبط با نسخه آزمایشی و زمان ارائه نسخه نهایی بعدی ویندوز می‌باشد و همین مبحث باعث می‌شود کاربر وارد سایت شده وبارها سایت را بالا و پایین کند و پس از اینکه مطلب بی ربط دانست ، سایت را ببندید.به این ترتیب این سایت از متد Keyword surfing استفاده کرده و شما را به سمت سایت خود کشانده است اما مطلب ارائه شده هیچ ارتباطی با مفهوم جستجو ندارد.این متد شاید همچنان در سایت‌های ایرانی استفاده شود اما جز آفتی به نام افزایش Bounce rate برای شما ندارد.البته لازم به ذکر است که کلیدواژه‌ها برای موتورهای جستجو همچنان اهمیت دارد اما امروزه فوکوس موتورهای جستجو بر روی آن نیست و به طور هوشمندانه‌تر کلمات کلیدی را با محتوای داخل سایت تطابق داده و در صورت نیاز آن را در نتایج جستجو نمایش می‌دهند.تگ‌های متازمانی بود که Meta Tags بخش مهمی از فرآیند سئو سایت بشمار می‌رفتند. کار شما این بود که کلیدواژه‌های مهم (همان‌هایی که در نظر دارید در گوگل رتبه بگیرند) را مشخص می‌کردید و در قسمت برچسب‌های مطلب وارد می‌کردید. وقتی که کاربران به دنبال آن کلمات می‌گشتند، صفحه یا سایت شما می‌توانست برای آنها نمایش داده شود. اما این روش هم به سرعت رو به نابودی رفت.خیلی از سایت‌ها با استفادۀ بیش از اندازه از برچسب‌های بی‌ربط و اسپم موتورهای جستجو را دچار اشتباه می‌کردند و بدون اینکه کار خاصی بکنند یا محتوای با ارزشی داشته باشند در بین نتایج اولیۀ گوگل جا خوش می‌کردند.در مقابل برچسب‌های دیگر، به خصوص برچسب عنوان (Title Tags) و برچسب توضیحات متا (Meta Description Tags) آنهایی هستند که در سئوی مدرن اهمیت زیادی دارند. علاوه بر این ، متاتگ ربات‌ها ابزاری بسیار مهم برای کنترل دسترسی ربات‌های موتورهای جستجو است. با استفاده از Meta Robots Tags می‌توانید مسائل مهم را به موتور جستجو  بفهمانید.برای مثال متد nofollow کارش این است که به موتور جستجو بگوید این لینک هیچ ارزشی محتوایی ندارد و لازم به پیگیری آن نیست.استفاده از تبلیغات پولی برای بهبود نتایج طبیعییک افسانه دیگر در سئو وجود دارد که با واقعیت تجربه شده ، تطابق ندارد و آن نیز پرداخت هزینه به سایت‌ها و یا موتورهای جستجو برای ارتقاع رتبه طبیعی در موتورهای جستجو می‌باشد.امروزه تمامی موتورهای جستجو قابلیت تبلیغ یک سایت با متد PPC (پرداخت به ازای کلیک) را دارند و اگر شما محصولات و یا سایر خدمات خود را در نظر دارید در اینترنت به صورت مستقیم تبلیغ کنید ، گزینه خوبی می‌باشد ، اما اینکه استفاده از این متد باعث شود پس از مدتی به صف نتایج اولیه جستجو وارد شوید ، تنها یک افسانه است.تا هنگامی که شما مطلب و یا خدماتی در تجارت الکترونیک خود برای کاربران نداشته باشید که متفاوت با سایر رقبا باشد و کاربران به آن نیاز نداشته باشند ، شما در جستجوهای اولیه قرار نخواهید گرفت.اسپم‌های در موتورهای جستجوتا وقتی که چیزی به نام جستجوی آنلاین وجود دارد ، اسپم‌ها هم وجود خواهند داشت. اسپم‌ها از اواسط دهه 90 میلادی با هدف ایجاد ترافیک دروغین یا فریب دادن الگوریتم‌های رتبه‌بندی به وجود آمدند و هنوز هم با تمام قدرت در فضای وب حضور دارند.یکی از روش‌های مرغوب و مورد علاقه سئوکارهای قدیمی‌تر، استفاده از واژه‌ها و عناوین فریب دهنده و بعضاً غیر اخلاقی است. جدا از اینکه که موضوع کار وبسایت شما چه باشد ، می‌توانستید با عناوینی شبیه به "عکس‌های خصوصی خواننده مطرح .... " ترافیک سایت‌تان را به صورتی قابل توجه افزایش دهید.البته امروزه با وجود هوشمندی که در موتورهای جستجو استفاده می‌شود ، کمتر شاهد این موارد نیز هستیم ، اما همانطور که موتورهای جستجو هوشمند می‌شوند ، طراح اسپم‌ها نیز رویکرد خود را تغییر می‌دهند تا باز هم به رتبه مورد نظر خود دست پیدا کنند ، اما باید بدانید تنها نیاز است یک بار موتور جستجویی مانند گوگل به اسپم بودن سایت شما پی ببرد و در همان لحظه است که بوم!!! دیگر در جستجوهای گوگل جا نخواهید داشت و حتی با رفع اسپم نیز گوگل به سادگی به شما اعتماد نخواهد کرد و نتایج و زحمات شما در طی چند سال کار بر روی سایت از بین خواهد رفت.استفاده بیش از حد کلمه یا کلمات کلیدی در محتوادر بخش‌های قبل به استفاده کلمات کلیدی نیز پرداخته شد ، اما در این قسمت به میزان استفاده از کلمات کلیدی در محتوا نیز اشاره خواهیم کرد.تصور کنید که یک مطلب 1000 کلمه‌ای را منتشر کرده‌اید و بیش از 300 بار از کلمه کلیدی خود استفاده کرده‌اید ، این خود یک نکته منفی هم از لحاظ سئو و هم از لحاظ کاربران است و حوصله آنها را سر خواهد برد.اسکن کلمات کلیدی توسط موتورهای جستجو کار بسیار آسانی است و همانطور که بارها توسط تیم طراحی الگوریتم گوگل و بینگ ذکر شده است ، چگالی بیش از حد کلمات کلیدی باعث رشد سایت شما نخواهد شد و در عوض یک قدم شما را به سمت اسپم شدن نزدیک خواهد کرد.به طور مثال بهتر است در یک مطلب از کلمات کلیدی مترادف با کلمه کلیدی اصلی استفاده شود و در بین محتوا و در جای مطلوب از کلمه کلیدی اصلی نیز استفاده گردد که پیشنهاد بنده این است که استفاده پنج یا شش باره در یک مطلب 1000 کلمه‌ای بسیار مفید و در عین حال کافی خواهد بود.برای مثال کلمه کلیدی ما در این مطلب باورهای نادرست در سئو است که با توجه به کل مطلب که بیش از 1800 کلمه می‌باشد ، تنها پنج بار استفاده شده است.تبادل لینک غیر طبیعیقبل‌ها در وبلاگ‌های مختلف دیده می‌شد که بخشی به عنوان لینکستان وجود داشت و تنها یک سایت لینک شما در سایت خود قرار می‌داد و در مقابل شما نیز لینک آن را در سایت خود قرار می‌دادید ، این کار شاید قبلاً مهم بود و یا الان تنها به عنوان یک بک لینک معمولی یاد شود ، اما اگر یک سایت با زمینه مختلف از سایت شما و بی ربط به کسب و کار شما لینک بزند و در مقابل شما کلمه یا مطلبی را بی ربط به آن سایت لینک بزنید ، مطمئناً از دیدگاه گوگل نمره منفی خواهد داشت.نمایش محتوای غیر واقعی به موتورهای جستجواین یکی از روش‌های غیر منصفانه‌ایست که در آن از یک اسکریپت تشخیص داده که بازدید کننده صفحه انسان است یا ربات استفاده می‌شود و سپس محتوایی که به ربات خزندۀ موتور جستجو نمایش داده می‌شود با محتوایی که به کاربر انسانی نشان داده می‌شود ، متفاوت است.استفاده از این روش به شدت از سمت موتورهای جستجو منع شده و موتورهای جستجو در صورت کشف این متد که به آن Cloaking نیز نامیده می‌شود ، قصد فریب ربات‌های خزنده را دارد ، این صفحات را به طور کامل از صفحات نتایج جستجو حذف می‌کنند و در صورت تکرار در سایر صفحات یک سایت ، دامنه را به طور کل حذف خواهند کرد.ایجاد صفحات کم ارزشاگر چه کم ارزش یا بی ارزش بودن محتوای یک صفحه دلیلی بر اسپم بودن آن نیست ، اما باز هم موتورهای جستجو ، ساز و کارهایی برای متمایز کردن محتوای با ارزش و متفاوت از محتوای کپی و بی کیفیت در اختیار دارند. مطالب کپی ، تکراری و قدیمی هرگز جای محتوای اصلی و با ارزش را نگرفته و موتورهای جستجو نیز اصراری به نمایش آنها به کاربران ندارند. پس به اشتباه تصور نکنید که صرفاً به روزرسانی مداوم سایت با مطالب کپی یا بی‌کیفیت به ارتقا رتبه سایت شما کمک می‌کند.جالب است بدانید در الگوریتم ارائه شده گوگل در سال 2011 که پاندا نام داشت ، معقوله تمایز بین محتوای سبز و با ارزش از محتوای بی ارزش کاملا مشاهده شد و تا به امروز روند صعودی و بهتری را نیز داشته است.

جمعه, 11 آبان 1397

ادامه مطلب
آموزش نصب و پیکربندی DHCP سرور بر روی CentOS

آموزش نصب و پیکربندی DHCP سرور بر روی CentOS

آموزش نصب و پیکربندی DHCP سرور بر روی CentOSپروتکل پیکربندی هاست داینامیک ( Dynamic Host Configuration Protocol ) ، که مخفف DHCP است. برای اختصاص آدرس های IP و سایر مواردی همانند gateway و جزئیات DNS به طور خودکار، به کلاینت ها استفاده می شود. در این مقاله آموزش نصب و پیکربندی DHCP سرور بر روی CentOS را به شما آموزش خواهیم داد.نصب DHCP سرور بر روی CentOSبعد از این که بر روی سرور، CentOS را نصب کردیم، و همچنین تنظیمات شبکه را انجام دادیم، شروع به نصب DHCP سرور می کنیم.با استفاده از دستور زیر مخازن و پکیج ها را با yum ، شروع به آپدیت و به روزرسانی می کنیم.yum updateقدم اول : با استفاده از دستور زیر، DHCP نسخه سرور و کلاینتی را نصب می کنیم.yum install dhcpقدم دوم : بعد از نصب پکیج های dhcp سرور، و در ادامه دپندنسی ( وابستگی) ها ، یک ip استاتیک ( مثلا : 192.168.1.11 ) را برای پذیرفتن اینترفیس، از همان رنج dhcp اختصاص می دهیم. فایل /etc/sysconfig/network-scripts/ifcfg-eth0 را باز کرده و و طبق نیاز خودمان ویرایش کرده و تغییرات مورد نظر را اعمال می کنیم.nano /etc/sysconfig/network-scripts/ifcfg-eth0DEVICE="eth0"HWADDR="00:0C:29:F1:01:4B"NM_CONTROLLED="yes"ONBOOT="yes"BOOTPROTO="none"IPADDR=192.168.1.11NETMASK=255.255.255.0GATEWAY=192.168.1.1قدم سوم : حال فایل /etc/sysconfig/dhcpd را باز کرده و سپس نام اینترفیس اصلی را همانند زیر به متغیر DHCPDARGS اضافه می کنیم.nano /etc/sysconfig/dhcpd# Command line options hereDHCPDARGS=eth0قدم چهارم : حال، فایل /etc/dhcp/dhcpd.conf را باز کرده و موارد زیر را به آن اضافه کرده و در نهایت آن را ذخیره می کنیم.nano /etc/dhcp/dhcpd.conf#specify domain nameoption domain-name "one3erver.com";#specify DNS server ip and additional DNS server ipoption domain-name-servers 192.168.1.10, 208.67.222.222;#specify default lease timedefault-lease-time 600;#specify Max lease timemax-lease-time 7200;#specify log methodlog-facility local7;#Configuring subnet and iprangesubnet 192.168.1.0 netmask 255.255.255.0 {range 192.168.1.50 192.168.1.254;option broadcast-address 192.168.1.255;#Default gateway ipoption routers 192.168.1.1;}#Fixed ip address based on MAC idhost Printer01 {hardware ethernet 02:34:37:24:c0:a5;fixed-address 192.168.1.55;}قدم پنجم : هم اکنون سرویس مورد نظر را استارت می کینم.service dhcpd startحال با تایپ دستور زیر، در زمانی که سرور ری استارت شد، DHCP سرور به صورت خودکار اجرا می شود.chkconfig --levels 235 dhcpd onجمع بندیخب، به پایان آموزش رسیدیم. اکنون کلاینت ها می توانند از DHCP به صورت خودکار IP بگیرند. البته توجه داشته باشید که در یک شبکه به طور همزمان dhcp سرور دیگری فعال نباشد. چرا که احتمال این وجود دارد که سرویس DHCP روتر ها فعال باشد.امیدواریم از این آموزش بهره کافی را برده باشید.

پنج‌شنبه, 18 دی 1399

ادامه مطلب