قوانین

قوانین کلی

1-1 هر کاربر میتواند فقط یک حساب کاربری داشته باشد و در صورت وجود حساب شرکتی برای پرسنل های مربوطه موظف میباشند که حساب فرعی تشکیل دهد.

1-2 مشخصات وارد شده در حساب کاربری نمایان شدن صلاحیت حساب به شخص شما میباشد.تایید شماره همراه در پنل کاربری الزامی میباشد.

1-3 برای ارائه فاکتور رسمی تایید کد ملی ضروریست.

1-4 برای ثبت مشخصات شرکت پس از عضویت با اکانت حقیقی، مشخصات شرکت از جمله: نام شرکت، شناسه ملی، کد پستی، شماره شرکت و آدرس پستی شرکت را به واحد مالی تیکت کنید تا در صورتحسابهای پرداخت ثبت شود.

1-5 رعایت ادب و حقوق کارمند و مشتری در هر شرایطی الزامی میباشد، و به افراد غیر منظبط هیچ خدماتی ارائه داده نخواهد شد! همچنین درصورت اهانت به پرسنل، پنل مشتری غیر فعال خواهد شد.

1-6 کلیه سرویسهای سفارش داده شده پس از پرداخت فاکتور به صورت ثبت شده در خواهد آمد.( زمان تحویل سرویس مورد نظر پس از ثبت سفارش محاسبه خواهد شد)

1-7 درخواست سفارشی که ثبت نشده باشد ( فاکتور پرداخت نشده باشد)، نهایت طی 24 ساعت بعد از سیستم حذف میشود.

1-8 بازگشت وجه سرویس به حساب کاربر در طی 24 ساعت پس از فعال سازی سرویس کامل خواهد بود. طی 7 روز اول هم با کسر هزینه نصب ( با ذکر علت منطقی برای لغو سرویس) مابقی هزینه برگشت داده خواهد شد. (سرورهای دیتاسنتری مشمول برگشت وجه نمی شوند)

1-9 درخواست برگشت وجه فقط از طریق تیکت پشتیبانی بررسی خواهد شد.

1-10 تمامیه سوالات ، مشکلات و درخواستهایی که از سمت کاربر مربوط به سرویس مورد نظر ارسال میشود، حتما باید از همان پنلی ارسال شود که آن سرویس در آن وجود دارد، در غیر این صورت هیچ ترتیب اثری داده نخواهد شد .

1-11 فاکتورهای سرویسها 10 روز قبل از زمان سررسید صادر شده و در زمان سررسید سرویس مسدود خواهد شد و امکان بازگشایی موقت برای مشتری به عمل نخواهد آمد.

1-12 حذف سرویس بین 1 روز تا نهایتا 10 روز پس از تاریخ سررسید خواهد بود و هرگونه اتفاق در حذف سرویس از جانب خود مشتری خواهد بود.

1-13 انتقال سرویسها از پنلی به پنل دیگر تنها با ارسال تیکت کاربر از پنل سرویس مقصد و اعلام رضایت ایشان به ایمیل مورد نظر اقدام میگیرد ( بخاطر داشته باشید این مورد تنها با تایید بخش مالی صورت پذیر است)

    

قوانین سرور اختصاصی و مجازی

2-1 سرور های مجازی بر اساس نام پلن در هر کشور معرفی شده و مشخصات آنها در جزئیات صفحه معرفی آورده شده (اگر به پلن دیگری نیاز دارید که در پلنهای وان سرور موجود نیست با بخش فروش در تماس باشید)

2-2 در حین سفارش سیستم عامل های مورد نظر و امکانات اضافی برای پلن مورد نظر در نظر گرفته شده که با انتخاب آنها امکان ارتقای متغیرهای سفارش پلن امکان پذیر هست. ( اگر نیاز به افزودنی دیگری داشتید در تیکت به بخش فروش موارد را ذکر کنید)

2-3 سفارش هایی که با نوشته ” خارج از دسترس ” مواجه میشوید، امکان این را دارد ک فروش آن متوقف و یا پلن مورد نظر در حال حاضر موجودی ندارد!

2-4 در صورت موجودیت سخت افزار امکان ارتقای پلن برای کاربر در هر بازه زمانی وجود دارد. اما قابلیت کسر پلن و سخت افزار فقط در زمان سررسید میسر خواهد بود.

2-5 سرویسهایی که در پنل مدیریتی شما به رنگ قرمز پایان یافته نوشته شده باشند، بدین منظور است که به صورت کامل سرور مورد نظرتان حذف شده و IP شما برای سفارش گیری جدید آزاد شده.

2-6 سوالات و مشکلات هر سرویس از بخش پشتیبانی با دپارتمان همان سرویس ( مثلا سرویس سرور مجازی دپارتمان سرور مجازی ) قابل پیگیری میباشد.

2-7 در سرور های مجازی با مجازی ساز  esxiدر صورت نیاز نصب مجدد سیستم عامل به صورت یک بار رایگان در هر دوره یک ماه انجام میپذیرد، نصب و تعویض سیستم عامل مجدد بیش از ارقام ذکر شده به ازای هربار 1 یورو هزینه نصب کسر خواهد شد. ( در سرورهای مجازی با مجازی ساز KVM پنل نصب مجدد و تغییر سیستم عامل با دسترسی کامل در اختیار کاربر میباشد و محدودیتی در نصب ندارد)

2-8 برخی سرورهای مجازی قابلیت بک آپ گیری دارند که در سرویس های مربوطه این قابلیت ذکر شده که به عنوان افزودنی اضافه میتوانید خریداری کنید. در غیر اینصورت نگهداری اطلاعات مهم بر عهده کاربر میباشد و وان سرور هیچ مسئولیتی در قبال از بین رفتن اطلاعات بر اثر اتفاقات غیر قابل پیشبینی ندارد . (در صورت نیاز نصب اسکریپت های بک آپ به ftp به صورت رایگان از وان سرور نصب خواهد شد)

2-9 سرور های اختصاصی در برخی دیتاسنترها امکان ارائه فضای ftp بک آپ گیری دارند که در صفحه مربوطه به آن اشاره کردیم و به صورت رایگان برای شما فعال خواهد شد تا از اطلاعات مهم سرور اختصاصی تان بک آپ داشته باشید.

2-10 سرورهای اختصاصی دارای پنل مدیریتی نیستن و در صورت تغییرات و نصب سیستم عامل تنها راه نصب سیستم عامل از سمت دیتاسنتر یا ارسال پنل kvm برای دسترسی vnc به سرورتان هست که در این خصوص از طریق تیکت با دپارتمان سرور اختصاصی در ارتباط باشید.

2-11 سرورهای اختصاصی به علت تغییر در نرخ دلار فاکتورهای یکسانی ندارند، لطفا حتما قبل از پرداخت برای اصلاح فاکتور تیکت به بخش فروش ارسال کنید. ( لطفا پرداختی های این نوع سرور را سه روز قبل از سررسید انجام دهید)

2-12 تاریخ سررسید سرورهای اختصاصی پس از سفارش اولیه یک روز کاهش داده خواهد شد تا روند سررسید بدون مشکل یک روز زودتر انجام شود تا از مشکلات جدی حذف سرور جلوگیری شود. همچنین حذف سرورهای دیتاسنتری از دسترسی وان سرور خارج هست که پیشنهاد میشود همیشه تا 3 روز قبل از تمدید سرورتون اقدام به تمدید کنید.

2-13  آی پی های کاربرانی که توسط دیتاسنتر ایبوز ( شواهد اسپم ) ارسال شده باشد، پس از بررسی و رفع مشکل اقدام به فعال سازی IP مورد نظر صورت میگیرد. در تکرارهای متعدد که توسط دیتاسنتر جدی برخورد گردد سرور به صورت کامل بدون اطلاعیه و فعالسازی قبلی حذف خواهد شد و امکان بازگشت وجود نخواهد داشت. (این برخورد در کاربرانی که این مورد را جدی نگرفته و پیگیر موضوع نمیشوند در اخطار دوم حذف خواهد شد)

2-14 پشتیبانی وان سرور در خصوص مقادیر و مشکلات سخت افزاری سرورها میباشد، مشکلات برنامه ها و کانفیگها در سیستم عامل از حیطه پشتیبانی وان سرور خارج میباشد،( اما تا حد مطلوب از سمت وان سرور پشتیبانی میشود، و در صورت درخواست سیستم عامل برای کاربر تعویض میگردد )، همچنین کاربر حق دسترسی کامل به کنسول مدیریتی از سرور مجازی و سیستم عامل خود را دارد و پرسنل موظف به فراهم سازی این مقدمات برای کاربر میباشد.

2-15 قوانین شرایط خاص برای بعضی از سرویسهای وان سرور که یک مورد مختص به آن سرویس میباشد; در صفحه فروش مورد نظر آن سرویس ذکر خواهد شد، ( این قوانین به صورت متنی در جزئیات یا سوالات متدوال صفحه معرفی سرویس در سایت اصلی وان سرور لحاظ میشود )

2-16 وان سرور هیچ مسئولیتی در قبال محدود شدن پروتکل ها بین ایران و خارج ایران را ندارد و هرگونه اختلال در شبکه زیرساخت کشور و محدودیت در پروتکل ها برعهده ما نمی باشد. ( ما موظف به پایداری سرور و شبکه سرور هستیم )

2-17 لایسنس های خریداری شده امکان لغو و کنسل کردن ندارند و فقط درصورت نیاز امکان تغییر آی پی وجود دارد.

2-18 در صورت دریافت سرور اختصاصی باید تابع قوانین اعلام شده دیتاسنتر مورد نظر باشید.

قوانین هاستینگ

3-1 مشخصات هاست پس از سفارش برای شما ایمیل شده و برای حفظ امنیت از واگذار کردن اطلاعات هاستتان به افراد دیگر جدا خودداری کنید و در صورت نیاز پس از انجام کار فرد اقدام به تغییر پسورد کنید.

3-2 حتما از پسوردهایی با حروف و اعداد و علامت و بالای 7 رقم استفاده کنید. ( دسترسی به اطلاعات هاست شما مساویست با نفوذ کامل قربانی با راحتیه تمام )

3-3 سرویسهایی که در پنل مدیریتی شما به رنگ قرمز پایان یافته نوشته شده باشند، بدین منظور است که به صورت کامل هاست مورد نظرتان از سرور هاستینگ حذف شده( در این شرایط احتمال وجود بک آپ هم 50% است که میتوانید از طریق تیکت با پشتیبانی هاست در ارتباط باشید)

3-4 حق کاربران وان سرور میباشد که از هاست خودشان بک آپ در اختیار داشته باشن و پرسنل موظف به ارائه بک آپ به مشتری مورد نظر میباشد. ( برای دریافت بک آپ از پنل cpanel خود در بخش jetbackup میتوانید بک آپ تاریخ مورد نظرتان را دانلود کنید ) - این بک آپ گیری بسته به نوع هاستینگ متفاوت میباشد.

3-5 بک آپ به صورت هفتگی ( جمعه) از تمامی سایتهای فعال در هاستینگ گرفته شده و نهایت تا 2 هفته قبل بک آپ ها موجود میباشد و قابل بازگردانی برای کاربر میباشد. همچنین یک نوع بک آپ گیری یک روز در میان هم به صورت اتوماتیک گرفته میشود و تا 3 دوره قبل موجود میباشد.

3-6 سرورهای هاستینگ برای امنیت بیشتر و بازدهی بهتر همیشه آپدیت هستند و اکستنشن ها و php های استیبل در الویت نصب قرار میگیرند.(پیشنهاد میشود همیشه اسکریپت و cms سایت خودتان را بروزرسانی کنید، در این صورت سازگاری سایتتات با هاستینگ بدون مشکل خواهد بود)

3-7 هاستهای اشتراکی به دلیل وجود سایتهای متعدد در یک سرور هاستینگ، تحمل بارهای سنگین ترافیکی را ندارند و این موضوع بر سایتهایی که مصرف بار ترافیکی، رم و سی پیو بالایی داشته باشند از میزبانی سایت اشتراکی خارج و باید به صورت اختصاصی بر روی سرور و یا میزبانی های حرفه ای پشتیبانی شوند. در این موارد پیش آمده وان سرور به دلیل کیفیت سرویس و حق کاربران دیگر، موظف میباشد اخطاریه اول و در اخطارهای بعدی هاست مورد نظر را مسدود کند.

3-8 در صورت مشاهده سایتهای اسپمر و فیک پیج و مواردی که از سمت دیتاسنتر شناسایی و اخطار داده شده باشند پس از اطلاعیه در صورت حل نشدن مشکل سریعا هاست مورد نظر به حالت تعلیق در خواهد آمد.

3-9 ارسال ایمیل در هر ساعت برای هر سایت 20 عدد تنظیم شده و بیش از این مقدار ایمیل شما در صف انتظار قرار خواهد گرفت و در ساعت های آتی ارسال خواهد شد. توجه داشته باشید که اگر تعداد ایمیلهای ارسالی در صف انتظار بیش از حد معیین باشد و باعث اختلال شود هاست شما اسپم شناخته خواهد شد.

3-10 به علت افزایش امنیت هر نوع حالت غیر عادی از سمت فایروالهای هاستینگ رصد شده و در موارد مشکوک IP متقاضی در طی مدت زمانی بن شده و دسترسی آن به هاست و سایت مسدود میشود. نمونه موارد: سه ورود ناموفق به صورت متوالی، کانکشنهای ایجادشده ی بالا با هاستینگ، اسگنرهای سایت و پورت ( موارد بن شده پس از اطلاع ip مورد نظر از سمت کاربر هاست اقدام به فعال سازی ip توسط پشتیبان انجام میگیرد)

3-11 در صورت موجودیت پلن های بالاتر امکان ارتقای پلن برای کاربر در هر بازه زمانی وجود دارد. اما قابلیت کسر پلن فقط در زمان سررسید میسر خواهد بود.

3-12 پشتیبانی وان سرور در خصوص مقادیر و مشکلات هاست میباشد، مشکلات سایت از حیطه پشتیبانی وان سرور خارج میباشد،( اما تا حد مطلوب از سمت وان سرور پشتیبانی میشود)